Seoul International Wine Spirits Expo 2023
ბოლერომ ტრადიციულად მონაწილეობა მიიღო პრესტიჟულ გამოფენა ''Seoul International Wine & Spirits Expo''-ში, რომელიც ცნობილია როგორც ერთ-ერთი ყველაზე ცნობილი ყოველწლიური ღვინისა და ალკოჰოლური სასმელების ღონისძიება აზიის რეგიონში. გამოფენა გაიმართა 22-24 ივნისს ქალაქ სეულში. ამ შესანიშნავმა ღონისძიებამ მოგვცა განსაკუთრებული შესაძლებლობა, რომ სამივე დღის განმავლობაში წარგვედგინა ჩვენი პრემიუმ ღვინო, ქართული ჭაჭა და ბრენდი.
გამოფენაზე ცხადი გახდა, რომ დიდი ენთუზიაზმი იყო პროფესიონალებისგან და ღვინის მოყვარულებისგან ჩვენი პროდუქციის მიმართ, ასევე საქართველოს 8000 წლიანი ღვინის ისტორიისა და კულტურის მიმართ. გამოფენის პარალელურად "ქართული ღვინის საღამო" გაიმართა სეულში, USAID-ის სოფლის მეურნეობის პროგრამის მხარდაჭერით. თხუთმეტი ქართული ღვინის კომპანია შემოგვიერთდა და ღვინის ექსპერტებს წარვუდგინეთ ქართული ღვინისა და ალკოჰოლური სასმელების ფართო ასორტიმენტი.
სტუმრებს ქართული დელეგაციის წევრებთან ერთად აღმოსავლეთ და ცენტრალური ევროპის ღვინის ინსტიტუტის დირექტორმა ბ-ნმა ჩან ჯუნ პარკმა მიმართა. ჩვენი მეღვინეობისთვის სამხრეთ კორეის ბაზარს პრიორიტეტული მნიშვნელობა აქვს, შესაბამისად ძალისხმევას არ ვიშურებთ, რომ გამოვიყენოთ ყველა შესაძლო რესურსი ამ ბაზარზე წარმატებით პოზიციონირებისათვის.

Болеро традиционно приняла участие в престижной выставке „ Seoul International Wine & Spirits Expo “, которая известна как одно из крупнейших ежегодных событий в области вина и спиртных напитков в Азиатском регионе. Выставка прошла 22-24 июня в Сеуле. Это замечательное мероприятие дало нам особую возможность представить наше премиальное вино, грузинскую чачу и бренд на протяжении всех трех дней.
На выставке мы увидели, что и специалисты, и люди, которые действительно любят вино, в восторге от нашей продукции. Им также очень нравится история и культура грузинского вина, которому уже 8000 лет. Параллельно с выставкой, в Сеуле при поддержке Сельскохозяйственной программы USAID прошел «Вечер грузинского вина ». К нам присоединились пятнадцать грузинских винных компаний, и мы представили винным экспертам широкий ассортимент грузинских вин и спиртных напитков.
Вместе с членами грузинской делегации к гостям обратился директор Института вина Восточной и Центральной Европы господин Чан Джун Парк. Рынок Южной Кореи является приоритетным для нашей винодельни, поэтому мы не жалеем усилий, чтобы использовать все возможные ресурсы для успешного позиционирования себя на этом рынке.