მოხარული ვართ გაცნობოთ, რომ ალადასტური ქვევრი 2018-მა მოიპოვა ოქროს ჯილდო 2020 წლის "საკურას" ღვინის კონკურსზე.
2020 წლის 28 და 29 იანვარს ტოკიოში ბრმა დეგუსტაციის პრინციპით ჩატარდა კონკურსი „Wine and Spirits Culture Association“-ის მიერ. 560 იაპონელმა ქალმა ღვინის ექსპერტმა 4333 ალკოჰოლური სასმლის ნიმუშები შეაფასეს მსოფლიოს 29 ქვეყნიდან.
SAKURA Awards 2014 წლიდან ტარდება, როგორც პირველი საერთაშორისო ღვინის კონკურსი, სადაც მხოლოდ იაპონიელი ქალი ჟიურის წევრები ჰყავთ. იუმი ტანაბეს ხელმძღვანელობით, საკურა უდიდესი და ყველაზე მნიშვნელოვანი ღვინის კონკურსია აზიაში. კონკურსის შედეგები ყოველთვის დიდ ყურადღებას იქცევს როგორც იაპონიაში, ისე მის ფარგლებს გარეთ.
FOODEX JAPAN 2020 – ის გამოფენის განმავლობაში, 10 – დან 13 მარტამდე, წარმოდგენილი იქნება SAKURA– ს ჯილდოს მფლობელი ღვინოები.

Мы рады сообщить вам, что “Аладастури Квеври 2018” получила золотую награду на конкурсе вин “SAKURA” 2020 года.
28 и 29 января 2020 года в г. Токио „Wine and Spirits Culture Association“-ия  провела слепую дегустацию. 560 японских женщин-экспертов вина оценили 4333 образцов спиртных напитков из 29 стран мира.
“SAKURA Awards” проводится с 2014 года, как первый международный  винный конкурс, в котором члены жюри -только японские женщины.  Под руководством Юми Танабе “SAKURA” является крупнейшим и наиболее важным винным конкурсом в Азии. Результаты конкурса всегда  представляют большой интерес как в Японии, так и за ее пределами.
На выставке FOODEX JAPAN 2020, с 10 по 13 марта, будут представлены вина получившие награду  “SAKURA”.