ქვევრის ღვინის კონკურსი
ასოციაცია “ქართული ღვინო”-ს, გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს და ღვინის ეროვნული სააგენტოს ორგანიზებით, 2021 წლის 7 და 8 აგვისტოს, ქვევრის ღვინის საერთაშორისო კონკურსი გაიმართა. წელს ქვევრის ღვინის საერთაშორისო კონკურსზე 400 ღვინის ნიმუში იყო წარმოდგენილი. თითოეული ღვინო გასინჯა და შეაფასა ქართველი ღვინის ექსპერტებისგან შემდგარმა ჟიურიმ.
ბოლერო და კომპანის ქვევრის ღვინოებმა, ექვსი მედლის მოპოვებით კიდევ ერთხელ აჩვენა მაღალი ხარისხი. განსაკუთრებით თეთრი ქვევრის ღვინოებმა მოახდინა შთაბეჭდილება ჟიურიზე და მოიპოვა ოქროს მედლები: ქისი 2020, ხიხვი 2020, რქაწითელი 2018;

Международный конкурс вин Квеври проведенный 7 и 8 августа 2021 года, организованный ассоциацией Грузинское Вино, Министерством охраны окружающей среды и сельского хозяйства Грузии и Национальным винным агентством. В этом году на Международный конкурс вин квеври было представлено 400 образцов вин.
Каждое вино было слепо дегустирована на вкус от жюри 12 грузинского винного эксперта.
Объявлены результаты конкурса вин Квеври. Вина Болеро Квеври показали выдающийся год, снова продемонстрировав неизменно высокое качество, завоевав шесть медалей.
Белые вина квеври впечатлили жюри и завоевали Золотые медали: Киси 2020, Хихви 2020, Ркацители 2018; Саперави 2020 получил Серебро, два вина получили Бронзовые медали: Аладастури 2020, Мцване 2018.