ქვევრის ღვინის კონკურსი
ასოციაცია “ქართული ღვინო”-ს, გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს და ღვინის ეროვნული სააგენტოს ორგანიზებით, 2021 წლის 7 და 8 აგვისტოს, ქვევრის ღვინის საერთაშორისო კონკურსი გაიმართა. წელს ქვევრის ღვინის საერთაშორისო კონკურსზე 400 ღვინის ნიმუში იყო წარმოდგენილი. თითოეული ღვინო გასინჯა და შეაფასა ქართველი ღვინის ექსპერტებისგან შემდგარმა ჟიურიმ.
ბოლერო და კომპანის ქვევრის ღვინოებმა, ექვსი მედლის მოპოვებით კიდევ ერთხელ აჩვენა მაღალი ხარისხი. განსაკუთრებით თეთრი ქვევრის ღვინოებმა მოახდინა შთაბეჭდილება ჟიურიზე და მოიპოვა ოქროს მედლები: ქისი 2020, ხიხვი 2020, რქაწითელი 2018;

An International Qvevri Wine Competition held on August 7 and 8, 2021 organized by Georgian Wine Association, the Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia and the National Wine Agency. This year 400 wine samples were submitted to the International Qvevri Wine Competition. Each wine was blind tasted by 12 Georgian expert wine judges.
Results from the Qvevri Wine Competition have been announced. Bolero Qvevri wines had a standout year, once again demonstrated consistently high quality by winning the six medals.