მიმდინარე წლის 10-12 თებერვალს, საფრანგეთის დედაქალაქ პარიზში გამართულ ღვინისა და ალკოჰოლური სასმელების საერთაშორისო გამოფენაზე „VinExpo Paris 2020“ კომპანიამ “Bolero & Co” საკუთარი პროდუქცია წარმოადგინა.
წარმოდგენილ პროდუქციას შორის იყო როგორც კლასიკური, ისე ტრადიციული ქართული მეთოდით დამზადებული ქვევრის ღვინოები. მომხმარებლების, ღვინის მოყვარულებისა და პროფესიონალების განსაკუთრებული ინტერესი და მოწონება ქვევრის ღვინოებმა დაიმსახურეს, რომელთა შორისაც იყო სავაჭრო ნიშნის „DAISI” ქვეშ წაროებული საუკეთესო ხარისხის თეთრი და წითელი ღვინოები: „მწვანე“, „ქისი“, „ხიხვი“, „რქაწითელი“, „ალადასტური“ და „საფერავი“.
გამოფენის ფარგლებში ცნობილმა ბრიტანელმა ღვინის მწერალმა ენდრიუ ჯეფორდმა ღვინის პროფესიონალებისთვის ქართული ღვინის მასტერკლასი ჩაატარა.
“30 წელია მეღვინეობის სფეროში ვმოღვაწეობ. 8-ათასწლიანი ისტორიის მქონე ქართულ ღვინოს 6 წლის წინ გავეცანი და ეს იყო ჩემთვის აღმოჩენა. შესანიშნავია როგორც ქართული ტრადიციული, ისე კლასიკური მეთოდით დაყენებული ღვინოები. ქვევრის ღვინო არის ყოველთვის სიახლე, განსხვავებული, მრავალფეროვანი, უნიკალური, რასაც სხვაგან ვერ გასინჯავ. ბედნიერი ვარ რომ დღეს მომეცა შესაძლებლობა გამესინჯა და სხვისთვისაც წარმედგინა ქართული ღვინის უნიკალური გემოები” – აღნიშნა ენდრიუ ჯეფორდმა.
გამოფენის ფარგლებში კომპანიის წარმომადგენლებს საშუალება ჰქონდათ პირადი კონტაქტები დაემყარებინათ და შეხვედრები გაემართათ მსოფლიოს სხვადასხვა ქვეყნიდან ჩამოსულ სტუმრებთან.

February 10-12, 2020 at the international wine and spirits exhibition in Paris "VinExpo Paris 2020", the company "Bolero & Co" presented its products, both classic and traditional Qvevri wines. Qvevri wines aroused special interest and approval from professionals, consumers and wine lovers, among whom were presented White and Red wines of the highest quality under the DAISI trademark: Mtsvane, Kisi, Khikhvi, Rkatsiteli, Aladasturi and Saperavi.
Within the framework of the exhibition, the famous British wine writer Andrew Jefford held a Georgian wine master class for professionals.
“I have been working in the field of winemaking for 30 years. I got acquainted with the 8-thousand-year-old history of Georgian wine 6 years ago and this was a discovery for me. Georgian traditional wines are amazing, as well as classic wines. Qvevri Wine is always a novelty that is different from others, which you can not try anywhere else. I am happy that today I had the opportunity to try and offer everyone these unique tastes of Georgian wines” said Andrew Jefford.
During the exhibition, company representatives had the opportunity to establish business contacts and meet visitors from around the world.